Türkiye’de Hain Darbe Girişimi’ne Karşı Elde Edilen Milli İrade Zaferinin 4. Yıldönümü Hk

Sayı: 12

Tarih: 15 Temmuz 2020

 

Türkiye’de Hain Darbe Girişimi’ne Karşı Elde Edilen Milli İrade Zaferinin 4. Yıldönümü Hk.

 

Bugün, Türkiye Cumhuriyeti’nde demokratik ilkelere ve milli iradeye düşman olan azılı bir grubun, kardeş Türk halkının hür iradesini yansıtan demokratik yöntemle seçilen Hükümeti yıkmak amacıyla kalkıştığı meşum darbe girişiminin bertaraf edilmesinin 4. yıldönümüdür. Lideri ve vatanının çağrısına koşan kardeş Türk halkı, tüm bileşenleriyle yek vücut olarak hareket etmiş, güvenliğini, huzurunu ve demokrasisini kahramanca savunmuş, demokrasi düşmanları ve dış destekleyicilerinin planlarını boşa çıkartmıştır.

 

Bu vesileyle, Suriye Geçici Hükümeti, demokrasisine sahip çıkması ve hain darbecilere karşı elde ettiği muazzam zaferin yıldönümünde, halk ve Hükümet olarak Türkiye Cumhuriyeti Devletini içtenlikle kutlar, milli iradeyi savunma uğruna canını feda eden kahraman şehitleri saygı ve rahmetle yad ederiz.  

 

Tüm kurumları ve Geçici Hükümeti’yle Suriye halkı, hain darebe girişiminin ilk anından itibaren kardeş Türk halkının güvenliği, istikrarı, demokrasisi, özgür bir şekilde sandık yoluyla seçilen meşru Hükümeti ve Yönetiminin yanında durmuş ve durmaya da devam edecektir.  

 

Suriye halkı, mübarek devriminin zaferle taçlanacağına ve yarım asrı aşkın süre boyunca iradesini çalan katil rejim çetesinin düşeceğine olan inancının arttığı bu dönemde, kardeş Türk halkına güvenlik, istikrar, kalkınma ve refahın devamını diler.

 

Son olarak, tanklar, tutuklamalar ve katliamlarla vatanlarının hürriyetine ipotek koyan darbeci despot rejimlerin, zaferin halkların iradesinden yana olacağını er ya da geç anlayacağını vurgulamak isteriz.

 

Suriye Geçici Hükümeti 

أخبار متعلقة